تبلیغات
وبلاگ علوم اجتماعی دبیرستان ابوریحان مرند

وبلاگ علوم اجتماعی دبیرستان ابوریحان مرند
 
نظر سنجی
این وبلاگ چه قدر نیازمندی های شما را برطرف کرده است؟شاید فکر می کنید زندگی کردن نیازی به مهارت ندارد و همه ما ذاتا می دانیم چگونه زندگی کنیم اما اگر این طور بود هیچ مشکلی را در زندگی زناشویی خود تجربه نمی کردیم در صورتی که هر کدام از ما در زندگی دچار مشکلات کوچک و بزرگی هستیم که نمی دانیم چگونه به وجود آمده اند و چگونه می توانیم آنها را برطرف کنیم. وقتی بدانیم مشکلات از کجا آغاز می شوند و چگونه ادامه می یابند و بزرگ می شوند، می توانیم جلوی آنها را بگیریم و وقتی بدانیم یک زندگی بدون مشکل چه مزیت هایی دارد آن وقت قبل از هر چیز درصدد یادگیری مهارت های زندگی برمی آییم. ریشه بسیاری از مشکلات ما در زندگی افکار غیرمنطقی است که بین زن و شوهر ایجاد می شود و این افکار رفتارهای غلط ما را در پی دارد که نهایتا بروز مشکلات زناشویی نتیجه آنهاست.

افکار غیرمنطقی؛ دیواری بین زن و شوهر

همه باید مرا تایید کنند و دوستم داشته باشند مثلا همسرم بیشتر از اینکه به خودش فکر کند باید به من فکر کند. من باید فردی با کفایت و باهوش باشم و در همه جنبه های ازدواج به بهترین شکل عمل کنم. باید بدانیم هیچ کس کامل نیست و اگر ما این گونه فکر کنیم به هر حال یک جا ممکن است در زندگی درست عمل نکنیم و آن وقت است که احساس بی کفایتی و اینکه همسر خوبی نیستیم ما را می آزارد. کار اشتباه باید به شدت تنبیه شود و باید کارهای اشتباه همسرم را تلافی کنم. کسانی که این گونه فکر می کنند می خواهند همسرشان را آن طور که دوست دارند اصلاح کنند که هیچ گاه نیز نمی توانند چراکه این روش نتیجه عکس می دهد. هرگاه همسرم کاری را اشتباه انجام دهد او را سرزنش می کنم.
بقیه در ادامه مطلب..........
سرزنش بزرگ ترین آسیب ها را به زندگی مشترک وارد می آورد. همسرم باید بداند من چه می خواهم و من خواسته هایم را به او نمی گویم. بعضی ها فکر می کنند اگر خواسته های شان را به همسرشان بگویند از ارزش آن کم می شود و دیگر فایده ای ندارد. باید خواسته ها را گفت به ویژه مردها معمولا خواسته های زنان را نمی دانند. اگر همه چیز وفق مراد من پیش نرود، فاجعه است و آنچه می خواهم از همه چیز مهم تر است. با این باور هیچ گاه توقعات مان برآورده نشده و رنجش ها روی هم انباشته می شود. نکند زندگی زناشویی ام در خطر قرار گیرد و من و همسرم با شکست روبه رو شویم. ترسیدن از آینده می تواند آینده را خراب کند و وقتی راجع به مسئله ای تفکرات منفی وجود داشته باشد ناخودآگاه درست پیش نخواهد رفت. لزومی ندارد که وقتی اتفاق بدی نیفتاده است ما از ترس آن اتفاق زندگی خود را تلخ کنیم. این تفکرات غیرمنطقی می تواند ضربه های سهمگینی به زندگی وارد کند اما اگر بتوان آنان را با افکار منطقی جایگزین کرد هم خودمان راحت تر زندگی می کنیم و هم همسرمان.

حال به سؤال های زیر پاسخ دهید:

شاید این مـوارد بـه دلـیـل رفـتـارهـای شما به وجود آمـده باشند. به هر حال دلیـل بـروز آنها هر چه باشد، شایـد وقت آن رسیده که نگـاه دقیق تری به رابطه خود بیندازیـد و تصمیم خود را برای ادامه یا قطع آن اتخاذ کنید.

۱ – اگر در موقعیتی دور از همسرتان هستید، چند روز است که با شما تماس نگرفته است؟

_ مدام تماس می گیرد و جویای حالم می شود

_ یک روز

_ ۲ روز

_ زیاد پیش می آید که از هم بی خبر باشیم.

۲ – هر چند وقت یکبار دعوا می کنید؟

_ هفته ای یک بار

_ هر ۲،۳ روز یکبار

_ روزی یک بار

_ روزی چند بار

۳ – آیا شده این اواخر چندین ساعت ناپدید شود یا کارهای مشکوک از او سر بزند؟

_ اصلا

_ به ندرت

_ گاهی

_ بله

۴ – آیا در صحبت هایش کلمه ما تبدیل به من شده است؟

_ اصلا

_ به ندرت

_ گاهی

_ بله

۵ – بیشتر اوقات فراغتش را چگونه صرف می کند؟

_ با من

_ تنها مشغول کاری می شود.

_ نمی دانم.

_ با دوستانش

۶ – آیا با هم اختلاط می کنید؟

_ هر روز

_هفته ای یک تا ۲ روز

_ شاید ماهی یک بار

_ اصلا

۷ – آیا در جمع یا مهمانی ای که می روید، کسی متوجه تنش و خلاء عاطفی بین تان می شود؟

_ خیر همه چیز مثل همیشه است.

_ خیر قرار گذاشتیم جلوی دیگران نقش بازی کنیم.

_ به ندرت کسی متوجه می شود.

_بله، اکثرا متوجه می شوند.

۸ – آیا زیاد از حد از شما انتقاد می کند؟

_ خیر

_ به ندرت

_ گاهی

_ بله

۹ – آیا در اوقات فراغت حرف مشترک یا سرگرمی مشترکی دارید؟

_ بله

_ گاهی

_ به ندرت

_ اصلا

۱۰ – آیا با شما مخالفت می کند؟

_ اصلا

_ به ندرت

_ گاهی

_ همیشه


کلید تست:

گزینه ۱ :۱ نمره ،

گزینه ۲: ۲ نمره،

گزینه ۳: ۳ نمره

گزینه ۴: ۴ نمره دارد.

اگر جمع نمرات شما بین یک تا ۱۰ باشد، هیچ جای نگرانی نیست و رابطه شما از سلامت کامل برخوردار است.

اگر جمع نمرات شما بین ۱۰ تا ۲۰ باشد، در مواردی که پیش آمده تجدید نظر کنید و سعی در رفع آنها داشته باشید زیرا رابطه خوبی دارید و حیف است.

اگر جمع نمرات شما بین ۲۰ تا ۳۰ باشد، کمی قضیه را جدی بگیرید و با همسرتان صحبت کنید تا با کمک هم بتوانید این مشکلات را حل کنید زیرا در غیر این صورت رابطه شما در سراشیبی قرار دارد.

اگر جمع نمرات شما بین ۳۰ تا ۴۰ باشد، باید هر چه سریع تر از روانشناس یا مشاور کمک بگیرید زیرا این علائم نشان دهنده نزدیکی به اتمام رابطه را نشان می دهد.طبقه بندی: روانشناسی، بیماری ودرمان، علمی،
برچسب ها: تست روانشناسی، اوقات فراغت، مخالفت، افکار غیرمنطقی، زن وشوهر، مشکلات زناشویی، جنبه های ازدواج،
[ پنجشنبه 15 خرداد 1393 ] [ 09:39 ق.ظ ] [ محمد رضا پاکنهاد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت ارائه مطالب اجتماعی وتبادل وهمفکری پیرامون درس مطالعات اجتماعی مقطع متوسطه ایجاد شده است.دراین وبلاگ به کمک شما تازه ترین مطالب علوم اجتماعی به زبان ساده وقابل درک برای همه علاقه مندان ارا ئه میشود و از به کار بردن مفاهیم پیچیده علوم اجتماعی حتی الامکان صرف نظر خواهد شد.تا در صورتی که دانش آموزان عزیز نیز تمایلی به استفاده از این وبلاگ را داشتند ؛به راحتی از آن بهره مند شوند.خوشحال خواهیم شد با نظرات خود پرباری مطالب را به دیگران هدیه کنید.

محمد رضا پاکنهاد
دانش آموز دبیرستان نمونه ی ابوریحان مرند
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

داستان روزانه
 تماس با ما

مجله نایت پلاس

سیستم افزایش محبوبیت و بازدید

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

پیچک